Dejte si pozor na úvěry typu rychle a bez registru

Dejte si pozor na úvěry typu rychle a bez registru

Dejte si pozor na úvěry typu rychle a bez registruMít půjčku rychle, v jakékoliv situaci a na cokoliv. To jsou podmínky, které stále častěji zaznívají z úst klientů. Jenže je toto skutečně cesta správným směrem? Není lepší se nechat podrobit důkladné zkoušce pro budoucí klid na duši?

Úvěry rychle a bez registru jsou pro všechny

I když je u rychlých úvěrů, jejichž poskytovatel se nekouká do žádných registrů dlužníků či do Solusu, jistota, že je získá skutečně každý, nemusí to být zrovna výhra v loterii. Pokud si totiž může půjčit naprosto každý, může se taky naprosto každý dostat do finančních problémů, mezi kterými nechybí ani exekuce.

Proč je lepší půjčovat si s náhledem do registru?

Proto je mnohem lepší, nechat se zevrubně prostudovat a sledovat, než nechat napospas sobě samému. Avšak nemusíte se bát, že v takové chvíli nezískáte už nikdy ani korunu! Například i taková Česká spořitelna, jež je nejoblíbenější a nejvyužívanější bankou v České republice, půjčuje jak zaměstnancům, kteří mají trvalý příjem, tak i studentům či podnikatelům. Rozhodně tedy nemáte zavřená vrátka všude. Stačí dobře hledat a pečlivě vybírat.

Co když potřebuju malou částku, kterou banky neposkytují?

U malých částek je to však jiné. Buď se můžete obrátit na Air Bank, jež poskytuje půjčky již od 5 000 Kč, nebo to zkusíte u soukromníka. U něj si však dejte pozor na 3 věci. Vždy splácejte řádně a včas! Nikdy neodkládejte splácení půjčky zaplacením jakýchkoliv pokut! A pokaždé mějte jasný přehled o osobních financích! Jen tak se vyhnete platební neschopnosti, rostoucím dluhům či dokonce exekuci.

Jak si půjčit, abyste už dopředu těmto problémům předešli?

Rozhodně je taktéž důležité půjčit si s rozumem. Je jasné, že pokud vám každý měsíc, i po výplatě, chybí k platbám například 1 000 Kč, nebudete si půjčovat víc než 500 Kč, abyste je do budoucna dokázali vrátit. Taktéž to ani s dobou splatnosti nepřehánějte. Čím delší, tím vyšší úroky a tím také větší šance, že vám budou dluhy stále narůstat.