Jsem vaše nová hotovostní půjčka

Dokážu vás vytáhnout z nepříjemné finanční situace, zaplatím vaše závazky, faktury u telefonních operátorů nebo nájem, či pokutu za špatné parkování. S mou pomocí zaplatíte rodinný nákup, tábor své milované ratolesti, vánoční dárky, či exotickou dovolenou. Jsem pomocníkem v situaci, která vyžaduje operativní finanční řešení. Mohu být nápomocná, ale pokud semnou špatně zacházíte, dokážu vám pěkně zavařit. Kdopak jsem? Vaše nová hotovostní půjčka. Seznamte se prosím…

Co je to „hotovostní půjčka“?

Hotovostní půjčkou rozumíme určitý objem finančních prostředků, který nabízejí bankovní i nebankovní instituce. Nejčastěji se jedná o několikatisícové položky, které vám budou poskytnuty – jak jinak, než v hotovosti. Ačkoli se to na první pohled nemusí zdát, právě hotovostní půjčky patří k nejrizikovějším typům spotřebitelských úvěrů. Z jakého důvodu?

Riziko č. 1 – půjčíte si více, než doopravdy potřebujete

Hotovostní půjčky jsou nabízeny v předem stanoveném limitu. Pokud by pro vaše závazky stačilo pouze 15 000 Kč, instituce nabízející hotovostní půjčky ve výši 20 000 Kč k vašim potřebám nepřihlédne. Vy si tedy vypůjčíte (a samozřejmě také utratíte) všech dvacet tisíc kapříků a zaděláte si na pěkné úroky, které je nutno spolu s vypůjčenými prostředky společnosti zaplatit.

Riziko č. 2 – dlouhá splatnost půjčky

I hotovostní půjčky menšího rozsahu mají poměrně dlouhou dobu splatnosti, která však ve své podstatě neznamená nic jiného, než umělé navyšování úroků. Obvykle se doba splácení hotovostních půjček pohybuje v rozmezí 12 – 24 měsíců.

Riziko č. 3 – nízké úroky = vysoké poplatky

Ačkoli nejsou úroky u hotovostních půjček nijak závratné, o to vyšší musí být samozřejmě poplatky, které si daná společnost účtuje. A nejde jen o poplatek za vyřízení, či schválení, ale také o pravidelné měsíční částky spojené například s vedením úvěru.