Rychlé online půjčky bez registru. Jak se nespálit?

Jste tím klientem, který je označován jako problémový? Tedy takový, který nemá nijak pozitivní finanční minulost? V takovém případě vám při žádosti o půjčku nezbývá nic jiného, než využívat půjček bez registrů. Ty najdete většinou v registru nebankovním, který je stále oblíbenější. A jak se při jejich výběru nespálit? V tom vám umíme velmi dobře poradit.

Dejte si pozor na poskytovatele

Naše první rada se týká toho, že byste si měli dobře prověřit poskytovatele, který vám peníze nabízí. Tento segment přitahuje různé podvodníky, kteří na vás chtějí především vydělat, nebo vás dokonce i oklamat. Když půjčky pro zadlužené hledáte, tak jenom u těch společností, které jsou známé, nebo které mají pozitivní hodnocení a reference. Čemu byste se měli naopak vyhnout, to jsou různí, na první pohled identifikovatelný podvodníci. Podle čeho je můžete poznat? Není to zase až tak složité, jak si mnoho lidí myslí. Primárně podle tohoto:

  • Kontaktní údaje jsou těžko dohádatelné
  • Nemají žádnou reálnou kancelář ani sídlo
  • Chtějí vysoké poplatky předem

Vybírejte jenom z těch výhodných

Druhý krok, jak se nespálit, je spojený s tím, že si budete vybírat jenom z takových, které jsou výhodné. I když se říká, že čím problémovější klient, tím větší úroková sazba, ne vždy to pochopitelně musí platit. Příkladem mohou být například rychlé půjčky, které jsou jasným důkazem toho, že i problémový klient může dosáhnout na férovou půjčku. Pokud jde o úrokovou sazbu, tak zaujmou ještě o něco více. Nejenom, že lze najít takové poskytovatele, u kterých není problém z každé tisícikoruny zaplatit na úroku jenom pár desítek korun. Stejně tak lze narazit na takového poskytovatele, který nabídne možnost první půjčky zdarma. A to znamená jistotu toho, že když peníze vrátíte včas, nezaplatíte ani korunu navíc. Pochopitelně si o tuto půjčku mohou žádat nejenom klienti v registrech, ale i kdokoliv jiný.

Nastavte si správnou výši splátky

Další tip na to, jak se při výběru nespálit, souvisí s tím, že si zvolíte i odpovídající výši splátky. Pokud jste v registrech z toho důvodu, že jste v minulosti nespláceli své půjčky, mohlo to být dáno i tím, že jste na splátku jednoduše neměli. Proto byste se při další půjčce rozhodně neměli spálit, jelikož bude nutné zvážit, jak velká splátka bude ve vašich silách. Nejprve se podívejte na svůj rozpočet a jeho možnosti. Ujasněte si, kolik budete moci splácet a takovou splátku následně požadujte. Když dnes vyřizujete nebankovní půjčky přes internet, není často žádný problém si díky interaktivním formulářům jednoduše nastavit, kolik chcete splácet. Na základě toho se automaticky nastaví i doba splácení a základ vaší půjčky, se kterou se nespálíte, je připraven.

Pozor na sankce

Když jde vše podle plánu, není třeba mít z ničeho obavy, jelikož vše půjde přesně tak, jak jít má. Co ale v případě, kdy se dostanete do potíží, které se dotknou i vašich splátek? Je dobré vědět, jaké sankce vás mohou čekat. Jedině tak budete mít jistotu, že vše zvládnete tak, jak byste si nejlépe představovali. Mezi hlavní účtované sankční poplatky patří:

  • Úroky z prodlení
  • Poplatek za upomínky
  • Poplatek za prodloužení půjčky

Dané platby nemusí být rozhodně nijak malé a tak je dobré vědět už předem, co vás může, nebo naopak nemůže čekat. Jelikož nebankovní segment je celkem rozmanitý, není problém narazit i na takové poskytovatele, u kterých je v případě problémů uplatňován lidský přístup. Ten může být spojený s tím, že se na splátku počká, nebo může být spojený i s tím, že je výše splátky snížena, nebo dojde také k tomu, že je vám splátka zcela odpuštěna. U takových půjček potom můžete s naprostou jistotou říci, že u takových se nespálíte zaručeně.