Jak si vybrat opravdu seriózní nebankovní úvěr?

Sjednat si půjčku je v dnešní době velmi snadné a k vyplnění a podání žádosti člověk nemusí ani vyjít z domu – vše se dá zařídit přes internet z pohodlí domova. Jedna věc je ale samotné podání žádosti, druhá je výběr toho správného produktu – pro spoustu lidí, kteří se ve světě financí moc nevyznají, to může být problém a řada z nich pak může naletět různým podvodníkům. Čím je dobré se řídit, abychom si vybrali skutečně seriózní půjčku? 

Na výběr půjčky si vyhraďte dostatek času

Při hledání půjčky (i když jde třeba jen o malý úvěr v hodnotě několik tisíc) se zbytečně neukvapujte a nesahejte hned po té první, na kterou narazíte. Nejen, že může teoreticky jít zrovna o některou z těch podvodných, ale i pokud by šlo o seriózní nabídku, můžete zbytečně vybrat drahou půjčku, přičemž byste mohli bez problémů najít i mnohem levnější variantu. 

Úvěrovou společnost si prověřte na internetu

Pokud si nejste 100% jistí, zda je vámi vybraná nebankovní půjčka bezpečná, raději si ji na internetu důkladně prověřte – napovědět vám mohou reference od bývalých klientů nebo různé recenze, které přinášejí spoustu užitečných informací o úvěru, včetně rad, jak při jeho sjednávání postupovat. Vyhnete se tak alespoň případnému zbytečnému zklamání. 

Použijte srovnávač půjček a zjistíte, která půjčka je pro vás nejvýhodnější

Existují různé možnosti, jak postupovat, nikdy ale neuděláte chybu, pokud si půjčku vyberete s pomocí nezávislého internetového srovnávače. Zabijete tím dvě mouchy jednou ranou – jednak získáte jistotu, že půjčka je prověřená a bezpečná, navíc si tak snadno zjistíte, která půjčka je pro vás nejvýhodnější a nejvíce splňuje vaše požadavky. Výběr úvěru pomocí srovnávače vám navíc ušetří i čas, který byste jinak strávili složitým hledáním informací na jednotlivých stránkách. 

Pročtěte si celé podmínky, včetně případných sankcí

Vždy si raději projděte kompletní podmínky – někdy v nich bývají poměrně vysoké sankce a pokuty při pozdním splacení půjčky. Většinou nejde o nic extrémního, ale jsou i společnosti, které byť při jednodenním zpoždění účtují neúměrně vysoké sankce. 

Tipy na seriózní nebankovní úvěry:

Závěrem článku jsme ještě vybrali tipy na tři 100% bezpečné půjčky, které vám můžeme doporučit:

Tesco půjčka – oblíbený nebankovní úvěr, který si můžete sjednat nejen prostřednictvím internetu či telefonu, ale i ve vybraných hypermarketech či supermarketech Tesco. Maximální výše úvěru je 500 000 Kč, splátky si lze rozložit až na dobu 84 měsíců. Tesco půjčka je zcela bez poplatků za poskytnutí úvěru i vedení účtu, žádné pokuty vám nehrozí ani za případné předčasné splacení. 

Kamali – výhodná nebankovní půjčka s nejnižšími poplatky. Napoprvé si můžete půjčit až 10 000 Kč bez úroků, stačí když peníze splatíte do 14 dnů. U opakovaných půjček už se sice úroky platí, jsou ale mimořádně nízké – např. u úvěru 20 000 Kč na 30 dní je poplatek jen 660 Kč. Poskytovatelem krátkodobých půjček Kamali je společnost Home Credit, jedna z předních úvěrových společností, známá i díky svému splátkovému prodeji. 

Půjčka Zaplo – jedna z nejznámějších rychlých půjček v Česku. Zaplo půjčka má úvěrový rámec od 1 000 Kč až do 30 000 Kč, napoprvé je maximum 8 000 Kč a nulový úrok. Půjčka má pouze krátkodobou splatnost, zvolit si ji lze od 70 do 30 dnů. Zaplo.cz je typickým představitelem úvěru, kterému se často říká SMS půjčka, někdy také finská půjčka. Kromě klasického převodu na účet je možné si úvěr vyzvednout i v hotovosti v trafikách sítě GECO.