Nabízíme půjčky ihned a bez registru

3Tak přesně nějak takto začíná většina inzerátů nabízejících tento typ půjček. S půjčkami bez registru, které můžete mít na svém bankovním kontě téměř okamžitě, přicházejí zpravidla nebankovní poskytovatelé. Připravit se proto musíte na vyšší úroky, případné poplatky z prodlení. Pokud jste však měli někdy v minulosti se splácením půjčky problém, nebo nemáte dostatečný příjem, bude nebankovní půjčka vaší poslední záchranou. V bance vám totiž s 90 % jistotou nikdo nepůjčí. Jaké výhody a nevýhody tento typ půjček přináší?

Výhody půjček ihned a bez registru

Rozhodnete-li se využít nabídky nebankovní instituce, budete pro to mít jistě závažný důvod. Jedním z nich může být právě zápis v registru dlužníků. Z tohoto důvodu vám banka žádost o půjčku zamítne a narazit můžete také na celou řadu nebankovních společností, které registry dlužníků prověřují. Některé společnosti však do registrů nenahlížejí a poskytují půjčky takřka všem. V určitých situacích se proto může tento typ půjčky stát východiskem z vašeho – na první pohled neřešitelného problému. Jak již samotný název produktu „půjčka ihned a bez registru“ napovídá, své peníze můžete obdržet v takřka rekordním čase. Zpravidla se jedná o několik hodin. Vždy záleží na tom, u jaké banky máte veden svůj účet.

Nevýhody půjček ihned a bez registru

Mezi největší nevýhodu patří vysoké úroky, které jsou obecně s nebankovními půjčkami spojovány. Z tohoto důvodu se tedy snažte vrátit vypůjčené prostředky v co nejkratší lhůtě. Některé společnosti však na toto myslí a záměrně splatnost (byť i sebemenší) půjčky fixují na 6 nebo 12 měsíců. Pokud se rozhodnete vrátit vypůjčené finance dříve, můžete se setkat i s absurdním poplatkem za předčasné splacení. Ještě před tím, než poskytovatele nebankovní půjčky bez registru závazně oslovíte, zjistěte si o něm maximum dostupných informací, které naleznete na internetu nebo v online diskuzích.