Kde zařídit půjčky bez ručitele v Brně?

Brno a vlastně celá Severní Morava je krásným místem. Bohužel to nestačí k tomu, aby i zde nedolehla finanční krize posledních let. Stejně jako v kterémkoli jiném městě, i v Brně se najde spousta rodin, které žijí doslova „od výplaty, k výplatě“ a obracejí každou korunu. Jestliže je to i váš případ, je nejvyšší čas začít svou finanční situaci řešit. Pokud jste se již po nějakém zprostředkovateli půjček poohlíželi, často jste mohli narazit na nutnost osoby, která bude za váš závazek ručit. Ručitele u větších finančních částek vyžaduje 90 % tuzemských bank a celá řada nebankovních společností. Existují však i takové, které podmínku ručitele nestanovují. Jak je najít a jak sjednat samotnou půjčku bez ručitele? Odpověď na tyto a spoustu dalších otázek naleznete o pár řádků níže.

2Prozkoumejte internet

Internet je doslova studnicí informací a místem, kde seženete takřka cokoli. A ani půjčky bez ručitele nejsou výjimkou. Pokud do svého internetového vyhledávače zadáte správná klíčová slova, nabídka půjček v místě vašeho bydliště bude opravdu velmi pestrá. Dávejte si však pozor na soukromé zprostředkovatele, mezi kterými se často ukrývají lichváři a podvodníci, kteří rozhodně nechtějí pomoci vám, ale vlastní peněžence. Názory na jednotlivé poskytovatele bankovních a nebankovních půjček se můžete dočíst ve veřejných diskuzích a na nejrůznějších diskuzních fórech. I zde platí staré známé: „Důvěřuj, ale prověřuj“.

Na velikosti záleží…

To, zda po vás bude poskytovatel půjčky požadovat také ručitele, záleží ve značné míře na tom, o jak vysoký finanční obnos budete žádat. Pokud potřebujete zaplatit fakturu od telefonního operátora, nájem nebo školní obědy, postačí vám menší finanční injekce, u které ručitel zpravidla není vyžadován. Pokud však hodláte rekonstruovat byt nebo kupovat rodinný domek, žádat budete s největší pravděpodobností o mnohonásobně vyšší částky. Zde již ručitel nebo zástava s největší pravděpodobností vyžadována bude.