Konsolidace půjček nejvýhodněji? Porovnejte si poskytovatele

Sloučit půjčky, to vlastně není dnes už vůbec nic složitého! Naopak, dalo by se říci, že po stránce administrativy jde o jednodušší proces, než by se mohlo na první pohled zdát. Bez obav proto můžete své dluhy svěřit do rukou odborníků, ale musíte si je předtím pečlivě vybrat. Ne všude je totiž konsolidace tak zajímavá. A pokud si porovnáte nabídky, zjistíte, že někde ušetříte relativně malou sumu, jinde zase bude uspořená hotovost poměrně vysoká. Kam se tedy obrátíte, když chcete konsolidovat dřívější úvěry?

Představme si dva z největších hráčů na trhu

Vlastně, kdo by o konsolidaci nestál? Splácet delší dobu, ale s menší splátkou – když ta současná je už opravdu neúnosná. Je to výhodná nabídka ve chvíli, kdy jste doslova v koncích, vyplatí se proto o ní alespoň uvažovat. V dnešním srovnání si představíme dva soupeře, kteří jsou na českém trhu už vlastně prověřenou stálicí, nikoliv nějakým pochybným nováčkem, o němž se lze oprávněně dohadovat, co a jak vlastně zamýšlí. Bude to konkrétně konsolidace půjček od České spořitelny a RePůjčka. Malá názorná tabulka, která řekne prostě vše podstatné – a nic nevynechá. Tak prosím!

KonsolidaceČeská spořitelnaEqua bank (RePůjčka)
Rozsah půjčky20 až 700 tisíc korun30 až 600 tisíc korun
Doba splatnostiAž 96 měsíců (tedy osm let)9 až 96 měsíců (tedy osm let)
Úrok od6,9 %4,9 %
Vyřízení půjčkyZdarmaZdarma

 

Takže, kdo je z těchto dvou vlastně vítězem? Samozřejmě, je zcela jasné, že úroková sazba rozhoduje naprosto o všem, ve světě půjček – a tím pádem samozřejmě i konsolidací – hraje zkrátka klíčovou roli. Konsolidace úvěrů je navíc snadno dostupná všem, stačí jen splnit pár základních předpokladů. Nejde samozřejmě o nic složitého, i proto jde o relativně dost žádanou záležitost napříč celým společenským spektrem. Jaké to jsou?

Jak funguje půjčka na OP bez registru

  • Půjčky musíte mít nejméně dvě. Ale pozor – u různých subjektů! Dvě různé půjčky u jedné banky rovná se jen jeden věřitel, tehdy bohužel podmínky pro konsolidaci nesplňujete.
  • Dluhy musí být samozřejmě prokazatelně po termínu splatnosti, a to nejméně po dobu třiceti kalendářních dnů.
  • Výhodou je tu také malá administrativa a snížení měsíčních poplatků. Za složenky, za vedení účtu, za sjednání nové půjčky – to už není dnes potřeba.