Jak pomůže konsolidace?

Trápí vás každý měsíc kolik různých složenek či příkazů musíte zaplatit? To, že za každý takový úkon navíc platíte ještě další poplatky, o tom se ani nezmiňujeme. Jestliže vám přerostly úvěry přes hlavu a měsíční splátky ukrajují vekou část z vašeho rozpočtu, je načase to změnit. Vhodným řešením může být konsolidace půjček. Ulevíte vašemu rozpočtu a navíc budete platit jen jednu jedinou splátku, na kterou určitě nezapomenete.

konsolidace-pomoc

Co je konsolidace?

Konsolidace je velmi oblíbeným finančním produktem poslední doby. Nabízí ji banky i nebankovní společnosti. V podstatě jde o sloučení více půjček do jedné s jednou (obvykle) nižší splátkou. Klienti mohou splácet jen jeden úvěr a často jim společnost poskytne ještě nějaké finance navíc. Konsolidovat lze takřka všechny půjčky. Je možné sjednotit spotřebitelské úvěry, kreditní karty, kontokorenty a jiné druhy úvěrů. Záleží na druhu společnosti a na podmínkách, které mají pro konsolidaci nastaveny. Od podmínek se odvíjí i maximální výše částky a doba splatnosti. Banka ovšem nepůjčí každému a v případě, že v bance neuspějete, je tu druhé řešení v podobě nebankovních společností, které mají benevolentnější podmínky a půjčí takřka každému.

Ke konsolidaci půjček musíte většinou doložit alespoň dva doklady totožnosti, dokumenty ke stávajícím půjčkám a potvrzení o příjmech (to není vždy podmínkou).

Výhody a nevýhody

Velkou úlevou je snížení měsíčních splátek a zejména to, že platíte již jen jednu jedinou. S tím jsou spojené i nižší poplatky za vedení různých úvěrových účtu, odpadnou úroky z kreditních karet či kontokorentů, které nebývají právě nejnižší. Navíc si většinou můžete půjčit i nějaké peníze navíc.

Nevýhodou je obvykle delší doba splatnosti a o něco vyšší úroky, než u klasických spotřebitelských úvěrů. Ovšem vzhledem k tomu, že již neplatíte několikery úroky u různých půjček, stále se tento produkt vyplatí.

Které společnosti nabízejí konsolidaci úvěrů?

Na trhu je dnes celá řada společností, které mají tento produkt ve své nabídce. Sloučení úvěru nabízí banky např. Česká spořitelna, Komerční banka, Fio banka či Air Bank a samozřejmě i nebankovní společnosti, např. konsolidace Cetelem, Home Credit, Cofidis a pro klienty, kteří mají záznam v registru dlužníků nebo jim z jiného důvodu banka úvěr neposkytne je tu Acema Credit či FineMoney.

O konsolidaci lze požádat osobně na pobočce, telefonicky nebo vyplnit formulář se žádostí o konsolidaci na internetu.

Snadné a rychlé vyřízení

Konsolidace úvěrů je jednoduché a rychlé řešení pro klienty, kteří mají více úvěrů a je pro ně čím dál obtížnější je zvládnout. Díky ní mohou platit jen jeden úvěr s jednou splátkou a přestat konečně neustále řešit své úvěry.