Do prekérní finanční situace se může ze dne na den dostat každý bez rozdílu. Stačí nehoda vedoucí k nepříjemnému úrazu, zdravotní komplikace nebo Černý Petr, který na vás v rámci propouštění padne a nemalý problém je na světě. Existuje vůbec nějaké řešení a kde jej hledat? Odpovědí mohou být půjčky bez registru, na které dosáhne téměř každý bez rozdílu. Jak lze tyto půjčky charakterizovat a na co byste si při jejich sjednávání měli dávat pozor?
Jak charakterizovat půjčky bez registru?
Jak již název produktu napovídá, jedná se o půjčky, které poskytují zejména nebankovní instituce bez nahlížení do registru dlužníků. Pokud si myslíte, že vás se tato nepříjemnost netýká, rádi vás vyvedeme z omylu. K zápisu do registru dlužníků postačí jedna nezaplacená faktura u telefonního operátora nebo opožděně zaplacený nájem. Do tohoto neoblíbeného rejstříku se však můžete dostat také úředním omylem. A jaká omezení s sebou registru dlužníků nese? Zejména fakt, že s půjčkou od banky v žádném případě nepočítejte. Právě proto vznikly půjčky bez registru, na které dosáhne i dlužník v registru již zapsaný.
Pozor na ty „extra výhodné“
Potřebujete si půjčit a rozhodli jste se pro půjčku bez registru? Nezapomínejte na základní zásady zodpovědného půjčování ani obezřetnost při výběru konkrétní firmy nabízející tento finanční produkt. Snažte se o dané společnosti zjistit maximum dostupných informací a to buď v diskuzích na internetu, nebo v rámci referencí, které má na svých stránkách společnost uveřejněné. Kromě výše úroku se zaměřte také na RPSN i poplatky za vyřízení, vedení a poskytnutí půjčky nebo poplatky za předčasné splacení. Velkou pozornost věnujte také datu, do kterého má být zaplacena splátka. Některé společnosti vás mohou překvapit opravdu nízkým úrokem, který se však místo měsíců nebo let počítá za každý den.