Co to jsou finské půjčky?

Potřebujete půjčit menší, či větší finanční obnos a narazili jste v této souvislosti na tzv. finskou půjčku? Prozradíme, kde k tomuto názvu přišla a jak může vylepšit váš rodinný rozpočet. Finská půjčka je určena všem, kteří potřebují menší finanční injekci v krátkém časovém intervalu. Zároveň však nemají dostatečný příjem nebo se potýkají s problémy týkající se registru dlužníků.

Co si představit pod pojmem Finská půjčka?

Místo finské půjčky se můžete setkat také s označením malá půjčka nebo mikro půjčka.  Již tento název vám mnohé napoví. Tyto půjčky oceníte zejména v období před výplatou, kdy má hluboko do kapsy spousta z nás. A právě v této situaci nám mohou být finské půjčky nápomocny. Nejčastější výše, ve které je Finská půjčka poskytována, se pohybuje v rozmezí od 500 – 12 000 Kč.

Kde se vzalo označení Finská půjčka?

Odpověď je vcelku jasná a domyslitelná. Krátkodobé půjčky menšího rozsahu byly poprvé nabízeny ve Finsku a postupně se rozšířily do celého světa. Nyní patří – nejen v České republice – k vůbec nejoblíbenějším typům půjček. Velkou předností je jejich dostupnost a snadné sjednání, které nejčastěji probíhá prostřednictvím SMS nebo internetu.

Na jak dlouho si můžu peníze půjčit?

Jelikož se jedná o poměrně nízké částky, které můžete s finskou půjčkou získat, také s návratností vypůjčených prostředků nemůžete otálet dlouho. Nejčastěji se interval pro navrácení půjčky pohybuje v rozmezí jednoho měsíce. V případě nedodržení splatnosti se připravte na poměrně vysoké úroky z prodlení, které často převyšují i výši vypůjčené částky.

Jaké jsou úroky u Finské půjčky?

Jelikož se jedná o půjčky, které vám mohou být často poskytnuty i bez ručitele, dokladování výše příjmu, zástavy nebo bez nahlížení do registrů, připravte se na vyšší úroky, které se mohou často vyšplhat k desítkám procent.