Čemu byste se měli určitě vyhnout u půjček bez ručitele

4Půjčky bez ručitele jsou zde připraveny pro všechny, kteří potřebují nějakou tu finanční injekci před výplatou nebo se jednoduše dostali do nepříznivé situace, která vyžadovala operativní finanční řešení. Je-li to i váš případ, určitě se poohlížíte po nějaké té půjčce, která by mohla vaši tíživou finanční situaci co nejdříve vyřešit. Pokud padla volba na krátkodobé půjčky bez ručitele, nepřestávejte číst následující řádky. Dozvíte se totiž, čemu byste se měli před samotným poskytnutím úvěru vyhnout a jak nenaletět podvodníkům, kteří se snaží vytěžit z tíživé situace žadatele o půjčku maximum.

Pozor na nesolidní poskytovatele

Předtím, než se rozhodnete oslovit společnost s žádostí o finanční výpomoc, zjistěte si o daném subjektu maximum dostupných informací. Nevsázejte hned na první nabídku, která se před vámi objeví. Raději tuto nabídku porovnejte s konkurencí a zaměřte se především na sazbu RPSN a úrokovou míru. Pokud natrefíte na nabídku, kde není uvedeno jméno a kontaktní adresa, hledejte raději dál.

Chtějí uzavírat smlouvu pouze u vás doma?

Možností, jak uzavřít smlouvu o úvěru je hned několik. V dnešní době je možno žádat o půjčky a uzavírat smlouvy prostřednictvím internetu, osobně na pobočce banky, nebo dokonce také skrze SMS zprávu, či telefonní hovor. Pokud se však dostanete do kontaktu se společností, která trvá na jediném možném způsobu a snaží se smlouvu podepsat pouze u vás doma, mějte se na pozoru. Od takové smlouvy, kdy si finančního poradce společnosti pozvete přímo k sobě domů je totiž velmi složité – ba téměř nemožné odstoupit.

A rada na závěr zní: čtěte smlouvy až do konce, nevyhýbejte se vícestránkovým dokumentům ani drobnému písmu. Pokud čemukoli nerozumíte, nebojte se zeptat nebo si vyžádejte nezávislý názor odborníka. Jedině tak budete mít jistotu, že nenaletíte lichváři nebo se nestanete obětí nekalých praktik některých nepříliš solidních poskytovatelů půjček bez ručitele.