Jedna kapsa prázdná a druhá vysypaná – že právě tak nějak vypadá vaše aktuální finanční situace? Pak zřejmě zvažujete, kde a u koho žádat finanční injekci. Řešením mohou být bankovní půjčky, zde však velmi často narazíte na neochotu bankovních domů půjčovat větší, či menší půjčky a to hned z několika důvodů. Jedním z nich může být vaše případná nezaměstnanost nebo nízký plat. Pokud neseženete ručitele (v případě manželů spolužadatele) ani v takovém případě se banka příliš nepřetrhne, aby vám půjčku schválila. Co tedy v takové situaci dělat? Odpovědí mohou být bankovní půjčky bez registru se zajištěním formou zástavy.
Jak zastavit majetek?
Pod pojmem „zástava majetku“ chápeme movitý nebo nemovitý majetek žadatele o půjčku sloužící jako zástava (jakýsi protiúčet). Půjčky větších objemů zajištěné majetkem jsou doménou spíše bankovních domů, nalezneme však i výjimky v podobě půjček nebankovních. Jak samotné zastavení majetku probíhá? S největší pravděpodobností si budete muset na pomoc přizvat odhadce, který určí hodnotu nemovitosti nebo jiného majetku sloužícího jako zástava. Následně je nutno kontaktovat vybraného poskytovatele půjčky se zástavou a sdělit mu svůj záměr.
Půjčka se zástavou, ale bez registru
Pokud vlastníte majetek v dostatečné hodnotě, ale přesto máte záznam v registru dlužníků, nezoufejte. Společnost poskytující spotřebitelské úvěry nebude mít s touto skutečností s největší pravděpodobností problém. Pokud však závazek nebudete hradit v předem domluvených termínech, může být zástava použita k uspokojení věřitele. Nebankovní domy poskytují nejčastěji úvěry se zástavou do 50 % hodnoty nemovitosti, banky až do její 100 % hodnoty. U banky však budou mít pochopitelně problém se skutečností, že máte aktivní záznam v registru dlužníků.