Spořicí účty nabízejí zajímavé podmínky pro každého, porozhlédněte se sami!

Mít svůj vlastní spořicí účet, to bylo ještě před několika lety skoro nutností. Úrokové sazby ale bohužel nerostou do nebes a moderní doba přinesla jejich výrazné snížení. Přesto se však nedá říci, že založení spořicího účtu je nějaká bláhovost. Právě naopak, stále jde o zajímavý prostředek k mírnému, a především stoprocentně bezpečnému zhodnocení vlastního kapitálu. Takže proč ne?

Jak funguje půjčka na OP bez registru

Spořit se rozhodně vyplácí, nenechávejte peníze ležet na běžném účtu

Běžný účet a sto tisíc korun, se kterými momentálně nevíte, jak lépe naložit? To je rozhodně velká ekonomická chyba. Spořicí účty dovedou často pokrýt meziroční inflaci (nebo alespoň z velké většiny) a v mnoha případech i něco málo vydělat. Zhodnocení až jedno procento ročně, v tom totiž tkví jejich dnešní obliba. Vložení peněz na spořicí účet je zcela bez rizika, veškeré vklady jsou totiž pojištěny až do ekvivalentu sta tisíc eur, tudíž – pro klasické drobné střadatele tu nikdy nenastane žádný problém!

Vyberte si spořící účet bez výpovědní lhůty, případně naopak s výpovědní lhůtou. Rozdíl mezi nimi je vlastně prostý. Pokud výpovědní lhůta není, můžete s penězi libovolně nakládat a třeba po dvou letech celou částku vybrat – a dostat odpovídající zhodnocení podle smlouvy. Když ale výpovědní lhůta bude, takový krok by vám znemožnil dosáhnout na plné zhodnocení. To je totiž podmíněno tím, že po celou výpovědní lhůtu neprovedete výběr vložených finančních prostředků. Vybírejte proto spořicí účet hodně obezřetně a pečlivě si pročtěte smlouvu, takto můžete přijít i o pár tisíc korun…

Jednou ze zajímavých variant, která se na našem trhu nabízí, je třeba ING Konto. Co pro drobné střadatele vlastně přináší?

  • Bezplatné založení i zrušení účtu, poplatky nezahrnuje ani vedení účtu nebo výběr z bankomatu. Většina klasických operací je proto zcela zdarma!
  • Úroková sazba půl procenta ročně, která patří na našem trhu rozhodně k tomu lepšímu. Je zde i možnost jakéhokoliv vkladu a peníze jsou navíc kdykoliv po ruce.
  • ING Konto je určeno pro všechny věkové skupiny bez rozdílu, nejsou tu žádná omezení. Můžete si s účtem dělat prostě vše, co uznáte zrovna v danou chvíli za vhodné.

Nejvýhodnější spoření si ale musíte najít samozřejmě sami, my vám můžeme jen poradit. Nezapomeňte, že není spořicí účet jako spořicí účet, pečlivě si pročtěte podmínky a seznamte se s danou nabídkou velmi důvěrně.