Půjčit si v bance může být hodně výhodné, podívejte se s námi na zajímavé nabídky

Bankovní půjčka rozhodně neznamená v dnešní době žádné zdržení, právě naopak – většina formalit je řešitelná přes internet, osobní návštěva pobočky postačí jen jedna jediná. Nebojte se proto jednat, předtím je však nutné si zjistit co možná nejvíce relevantních informací. Ne každá banka je totiž tak výhodná, měli byste si najít půjčku tam, kde bude splácení stát co nejméně – to je přeci jasné.

Hledejte a naleznete, odborníci vám rádi poradí zajímavý tip

Srovnat bankovní půjčky rozhodně není nijak složitá práce. Stačí dát vedle sebe několik základních ukazatelů, které okamžitě prozradí, jak by daná půjčka mohla vypadat. Je to střípek do mozaiky, podle níž se pak mnohem lépe rozhoduje. V první řadě tu jsou čísla, která jsou samozřejmou alfou a omegou všech půjček na světě. Dozvíte se z nich okamžitě, jestli je úvěr výhodný, nebo jestli bude lepší se podívat o dům dále. Podívejme se proto na malé porovnání dvou nabídek od proslulých českých bank.

nahrabat

Jednou z nich je Cetelem půjčka, jako číslo dvě se pak představí Air Bank půjčka. Obě přinesly do českých bankovních půjček svěží vítr, protože svou nabídkou výrazně snížily průměrnou hladinu úrokových sazeb. Jak vidíte i z tabulky, úroky se stále snižují – a pokud nabídnete adekvátní bonitu – je taková půjčka skutečně historickou záležitostí. K odmítnutí proto není důvod, že?

Název bankyCetelemAir Bank
Možný rozsah půjčky20 tisíc až 1 milion korun5 až 900 tisíc korun
Doba splatnosti6 až 84 měsíců (tj. sedm let)6 až 96 měsíců (tj. osm let)
Úrok / RPSN od5,91 / 6,07 %4,9 / 5,02 %

 

Jak vidíte, obě nabídky jsou velmi výhodné. Pokud ale musíme vybrat vítěze, bude jím samozřejmě Air Bank. Úroková sazba, která prolomila bájnou pětiprocentní hranici, má však jednu zásadní podmínku. Je nutné splácet včas, pokud tomu tak nebude, budou úroky srovnatelné s nabídkou, kterou přináší právě Cetelem. V každém případě, bankovní půjčky jsou snad nejvýhodnější v novodobé historii. ČR zatím nižší úrokové sazby nepoznala, lví podíl na tom má silná konkurence na bankovním trhu. Banka je totiž ochotná a schopná půjčit zajímavou sumu, za cenu toho, že jí o sobě prozradíte trochu více. Odměna ale bude sladká, úroková sazba je takřka vždy dnes pod hranicí deseti procent ročně.